خانه جاذبه های گردشگری لیقوان آب گـرم لیقوان(اسی سو)

آب گـرم لیقوان(اسی سو)

اب گرم لیقوان یکی از معروفترین ابهای لیقوان است این اب از تعغیرات زیرزمینی و بقایای اتش فشان خاموش کوههای سهند به وجود امده است این اب گرم که دل کوهها بیرون می اید دارای ماده بی کربنات اهن است.

این اب گرم در حدود ۱۰ کیلومتری جنوب لیــــقوان ودرقسمت شرق رودخا نه لیــــقوان چای قرار گرفته اســـت.که از راه رودخـــانه از لیـــقوان تا اب گرم (اسی سو) با پای پیاده حدود ۳ ســاعت است.واز طریق جـــاده که از روستای سفیده خوان(اسپرخون) می گذرد با اتومبیل کمتر از نیم ساعت است.

با توجه به این که تا نزدیکی آبگرم، راه آسفالت شده است، در فصل تابستان گروه کثیری از روستاییان و ایلات و عشایر منطقه، همچنین گردشگران غیربومی برای مداوا و استفاده از چشمه های معدنی به آن مراجعه می کنند. یکی از عجایب این منطقه در این است که در دو طرف رودخانه، آب گرم وجود دارد در حالی که از وسط آن ها رودخانه ی بسیارخنک و گوارای لیقوان می گذرد.که مساحت استخر ان در حدود ۳۰مترمربع و ارتفاع اب این استخر ۲متر است.ودمای ان نیز حدود ۳۰درجه است.با وجود دره های با صفا و سرسبز و خرم در کنار این اب به زیبایی وجذابیت طبیت این منتطه می افزاید

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 4 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *